A következő címkéjű bejegyzések mutatása: palacsinta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: palacsinta. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. február 19., vasárnap

Meggyes palacsinta
Hozzávalók:
- 8 darab palacsinta, 1 tojássárgája, 1-2 teáskanál zsemlemorzsa, porcukor, 1-1 késhegynyi őrölt szegfűszeg, és fahéj.
- A bundájához: liszt tojás, zsemlemorzsa,
- A sütéshez: olaj


Elkészítése:
A kimagozott meggyet apróra vágjuk, elkeverjük a tojássárgájával és a zsemlemorzsával. Hozzáadjuk a kevés porcukrot, a szegfűszeget, és a fahéjat. Ezzel a masszával bekenjük a palacsintákat, két végüket behajtjuk, és egyenként szorosan feltekerjük. Lisztbe, felvert tojásba, majd zsemlemorzsába forgatjuk, és óvatosan a forró olajba tesszük. 2-3 perc alatt pirosra sütjük. Porcukorral megszórva tálaljuk

2011. február 19., szombat

Palacsinta




Rántottával töltött palacsinta


Reggelire finom és kiadós a rántottával töltött palacsinta, citromos kamillateával. A minap ezt készítettünk, mert maradt az előző napi palacsintapartiból néhány palacsintánk.

Egyszerű a dolog. Kívánság szerinti rántottát készítünk, ne legyen túl kemény. A tányérra kiterített és előmelegített palacsintára borítjuk, majd szépen feltekerjük. Tetejére tehetünk valamilyen mártást is (gomba, vadas, stb.), s frissen fogyasztjuk.


Mondhatom kíváló volt.

2010. november 26., péntek

Palacsinta

Nincs is jobb egy őszi hideg borús esős napon a kényeztetésre, mint egy remek ízletes palacsinta elkészítése. Íme, három szuper palacsinta recept
Gesztenyés metélt palacsinta
Hozzávalók: 10-12 db megsütött palacsinta, 15 dkg gesztenyemassza, 1 csésze meggybefőtt leve nélkül, 3 dl tejszín, 2 dkg vaj, 2 evőkanál rum (vagy 1 teáskanál rumaroma), kevés porcukor, 1 dkg vaj a tál kenéséhez.
A megsütött, de töltelék nélküli palacsintákat szorosan feltekerem és nagyon vékony csíkokra vágom. Beleszórom egy kivajazott tűzálló tálba. A meggyet kimagozom, és nagyon apróra vágom. A gesztenyemasszát a tejszínnel és a rummal kikeverem. Mire az összes folyadékot felveszi, lágy, folyós lesz. Hozzákeverek kevés porcukrot, majd ezt a gesztenyés öntetet rálocsolom a vagdalt palacsintacsíkokra. Meghintem az apróra vágott meggybefőttel, végül a vajat borsónyi darabkákban rászórom a tetejére. Előmelegített, forró sütőbe tolom, és addig sütöm, amíg a meggyszemek el nem színeződnek a tetején. Jéghideg, keményre vert tejszínhabbal a legfinomabb, de nem mondható éppen fogyókúrás édességnek!
Francia narancsos palacsinta
Hozzávalók: 20 dkg liszt, 4,5 dl tej, 2 kicsi tojás, 5 dkg vaj vagy Margarin, csipetnyi só, 2 narancs frissen kipréselt leve, kevés porcukor.
A tojás sárgákat kikeverem a sóval és kevés tejjel, majd apránként hozzákeverem a lisztet és a többi tejet. Ha a massza már teljesen sima, akkor keverem hozzá az olvasztott, de már nem forró vajat, végül óvatosan beleforgatom a tojásfehérjékből vert kemény habot. A masszából vajazott palacsintasütőben apró palacsintákat sütök mindkét oldalán. Ez a palacsinta pehelykönnyű, ám a megszokottnál kicsit vastagabb. A kisült palacsintákat a friss narancslével megöntözöm, félbehajtom és kevés porcukorral megszórva kínálom.
Fagylaltos palacsinta
Hozzávalók: 8 db megsütött palacsinta, 35-40 dkg vaníliafagylalt (vagy készen vásárolt jégkrém, esetleg parfé), 1 narancs, 1 csésze apróra vágott, kimagozott, levétől lecsöpögtetett őszibarackbefőtt, 8 karika ananászbefőtt, fél dl rum, fél dl triple sec (gyerekeknek csak aromával készült édességet szabad adni!), 3 dl csokoládéöntet, kevés porcukor.
A narancsot meghámozom, és a lecsöpögtetett ananászbefőttel együtt karikákra, majd kis kockákra vágom. A rumot és a triple sec-et összekeverem, majd a felaprított gyümölcsökre öntöm, és két órán keresztül hagyom benne. Időnként megkeverem, hogy az alkohol mindenütt jól átjárja. A frissen kisütött palacsintákat megkenem a fagylalttal és rászórom a leszúrt gyümölcsöket, majd négyrét hajtva tányérokra teszem, külön-külön adagokban. Leöntöm a forró csokoládéöntettel elkevert, leszűrt rumos-likőrös lével és rögtön kínálom. A jéghideg fagylalt és a forró csokoládéöntet nagyon finom együtt!

2010. március 18., csütörtök

Csinta-csinta palacsinta

Csinta-csinta palacsinta
Gyere Eszter! Itt a hinta!
Mama mondja: ez palinta
Kisült már a palacsinta!

Hígpalacsinta
Egy-két tojást elkavarunk egy pici sóval, 2-3 kanál cukorral. Beletesszük a család szükséglete szerint számított lisztet, s kikavarjuk fele tej, -fele ásványvíz, szódavíz vagy ivóvízzel. Olyan híg legyen, hogy önteni tudjuk! A lisztet nagyon jól, apránként dolgozzuk el, mert csomós maradhat. Edénykében olajat készítünk a kályha szélére, pár cseppet a palacsintasütőbe öntünk, s a forró olajba belemerünk egy kisebb merítőkanál palacsintamasszát. Ha a széle pirul megfordítjuk. Tölthetjük dzsemmel, szilvalekvárral, de töltelék nélkül, csak cukorral felcsavarva is finom. (Forrása a receptnek: ERDÉLY.MA)
Ám a legfinomabb áfonyalekvárral!
Én ezzel próbáltam, s csodálatos volt.
S tudjátok honnan volt az áfonyalekvár? Hát megmondom. Éppen onnan, ahol Petőfi Sándor és Szendrey Júlia eltöltöttek néhány hetet, amely mézédes volt, s a csókok is áfonyaízűek, azért ismételgették olyan sokszor, már mint a csókcserét és a palacsintaevést. Mindkettő legjobb dolog a világon!. Teleki gróf konyháján nem győzték sütni a palacsintákat - gondolom én, mert annyira szerették.
S mindez történt KOLTÓN (Erdélyországban, ha nem tudná valaki, Nagybányától délre)